Krzesło schodowe – alternatywą dla platformy

krzesła schodowe

Czy krzesło schodowe może być alternatywą dla platformy ?

No to i inne pytania odpowiemy dziś w tym wpisie.

Oczywiście, że krzesło schodowe- zwane inaczej jako winda schodowa może być stosowane zamiennie z platformą schodową, Jednak trzeba sobie zdać sprawę z tego, że  aby skorzystać z krzesła, musimy być na tyle sprawni, aby przesiąść się na nie, albo skorzystać z pomocy opiekuna, który pomoże lub przesadzi.

Dokonując wyboru musimy znać wszystkie “za i przeciw” tego rozwiązania.

Oczywiście argumentem przemawiającym za jest cena. Krzesło schodowe jest stosunkowo tańsze niż platforma. Jego koszt kształtuje się  w zależności od toru jazdy czy miejsca przeznaczenia. W ofercie naszej są dostępne krzesła schodowe wewnętrzne i zewnętrzne, prostoliniowe i krzywo.

Kolejnym argumentem, który przemawia na korzyść krzesła schodowego jest ilość miejsca jakie zajmuje ono na schodach. Często przy realizacji platform schodowych spotykamy się z problemem szerokości na schodach. W przypadku krzeseł minimalna szerokość klatki schodowej to 80 cm – 85cm. W ofercie naszej znajdują się krzesła, które porównujemy często do “Mercedesów” Za dodatkową opłatą mogą one być  wyposażone w dodatkową funkcję, pozwalającą na obrót krzesła podczas jazdy.

Jeśli poruszamy się po mieszkaniu lub dworze za pomocą wózka to w przypadku korzystania z krzesła będziemy musieli prosić opiekuna o zniesienie go lub wyposażyć się w dwa, co wiadomo wiąże się również z dodatkowymi kosztami i nie do końca pozwala nam na niezależność.

Poniżej znajdziesz zdjęcia z naszej ostatniej realizacji windy schodowej zewnętrznej poruszającej się po torze prostym w Oleśnicy koło Wrocławia.  Pokażemy zdjęcia przed realizacja i po. Sami oceńcie, czy winda schodowa zmienia bardzo otoczenie ? Czy wpływa niekorzystnie ? A może macie na to inne zdanie. Podzielcie się nim z nami.

krzesło schodowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *