krzesło schodowe
krzeslo schodowe
winda schodowa
winda schodowa

Krzesło schodowe

tor prosty z szyną składaną

 

Krzesło schodowe HomeGlide ze składaną szyną montowane jest na jednym ciągu schodowym, tam gdzie zachodzi taka potrzeba, mianowicie schody usytuowane są obok innego pomieszczenia lub też istnieją inne przesłanki do montażu takiej windy schodowej.

Winda schodowa – zwana też zamiennie krzesłem została zaprojektowane tak, by spełniać najwyższe standardy ergonomii. Podczas procesu produkcji jest poddawana wielu testom, tak aby zapewnić bezpieczeństwo, a zarazem komfort użytkowania. Jej zaletami są: prostota wykonania, bezpieczeństwo, wytrzymałość, prostota w obsłudze.

Montaż krzesła schodowego nie jest skomplikowany i trwa zaledwie kilka godzin, co niewątpliwie jest dużą zaletą. Szyna jezdna, która wykonana jest z aluminium, montowana jest bezpośrednio na schodach,

 

Cechy i zalety
Innowacyjna

Winda schodowa HomeGlide jest urządzeniem, które pozwala na pokonywanie bariery architektonicznej jaką są schody, a jej innowacyjność polega na wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Winda schodowa wykonana jest z aluminiowej szyny jezdnej montowanej bezpośrednio na schodach, dodatkowo w skład wyposażenia wchodzi wygodne krzesło wyposażone w pas bezpieczeństwa, podłokietniki oraz podnóżek. Winda schodowa zajmuje niewiele miejsca na schodach, dzięki temu zapewnia innym użytkownikom schodów pełen dostęp do nich. Niewątpliwą zaletą jest możliwość składania siedziska.

Bezpieczna

Zaprojektowana przez wykwalifikowanych architektów, wykonana z najwyższej klasy materiałów z myślą o nas użytkownikach. Dzięki licznym zabezpieczeniom, między innymi takim jak:, pas, który zabezpiecza przed upadkiem, przycisk stop, krawędzie bezpieczeństwa oraz chwytacz, który w przypadku problemów z jazdą zablokuje krzesełko pozwala czynić je naprawdę bezpiecznym urządzeniem.

Estetycznie zaprojektowane

Dzięki swojemu prostemu a zarazem eleganckiemu designowi, krzesełko na schody może być również jednym z elementów wyposażenia domu. Do wyboru obicie w czterech kolorach, dzięki czemu można dopasować je w jak najlepszy sposób do otoczenia. W rezultacie funkcja estetyczna idzie w parze z funkcjonalnością.

Wygodna i ergonomiczna

Szyna- która jest torem jezdnym może być montowana po lewej jak i prawej stronie schodów, co czyni windę schodową bardzo wygodną i pozwala na zminimalizowanie przeróbek w domu w przypadku, gdy użytkownik posiada balustradę jednakże w przypadku gdy dostępne miejsce przed schodami jest niewystarczające zastosowanie tego typu windy pozwoli na bezkolizyjne otwieranie drzwi. Wygodne jest również zamontowanie pilotów zdalnego sterowania na ścianie, które pozwoli na skorzystanie z windy wielu użytkownikom.

Opłacalność

Winda schodowa ze składaną szyną jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują urządzenia pozwalającego na łatwiejsze pokonywanie schodów, a nie dysponują funduszami i nie mogą one zamontować krzesła, które mogłoby zaparkować za zakrętem, lub też nie ma fizyczne możliwości – architektoniczne na zastosowanie innego rozwiązania. Jego cena mieści się w widełkach pomiędzy ceną standardowego krzesła o torze prostym, a krzesła schodowego krzywoliniowego

Ostrzeganie

Krzesło schodowe HomeGlide wyposażone jest w szereg czujników bezpieczeństwa, a w przypadku jakiejkolwiek awarii np:. zaniku prądu sygnalizuje jego brak serią sygnałów dźwiękowych.

Pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych PFRON.